Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 11.02.2016

Minister Mariusz Błaszczak w Polsat News: Dla dobra służby i dla dobra policji nie może być cienia wątpliwości, jeśli chodzi o komendanta głównego

Mariusz Błaszczak

- Policja nie może się zajmować sobą, musi zajmować się bezpieczeństwem obywateli – powiedział podczas rozmowy w studio Polsat News minister Mariusz Błaszczak. Szef MSWiA był gościem redaktora Dariusza Ociepy w programie „To był dzień”.

Minister skomentował dzisiejszą decyzję byłego już szefa policji insp. Zbigniewa Maja o podaniu się do dymisji. Stwiedził, że dla dobra służby i całej formacji nie może być cienia wątpliwości, jeśli chodzi o komendanta głównego.

Szef MSWiA stwierdził, że sprawa musi zostać wyjaśniona, a decyzja o przyjęciu dymisji była jedyną możliwą. Dodał, że obecnie nadzór ministra nad policją jest niepełny.

- W programie Prawa i Sprawiedliwości przyjętym na kongresie w 2014 roku postulujemy, żeby Biuro Spraw Wewnętrznych było przeniesione z Komendy Głównej Policji do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – stwiedził minister Mariusz Błaszczak.

Obecnie obowiązki komendanta głównego pełni pierwszy zastępca młodszy inspektor Andrzej Szymczyk. Minister Mariusz Błaszczak poinformował, że decyzja o tym kto będzie nowym szefem policji nie została jeszcze podjęta. Dodał, że młodszy inspektor Szymczyk może pełnić obowiązki komendanta głównego nie dłużej niż 3 miesiące.

Podczas rozmowy szef MSWiA podkreślił, że zmiana na stanowisku Komendanta Głównego Policji nie wpłynie na zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży i szczytu NATO. Zapewnił, że oba te wydarzenia nie są w żaden sposób zagrożone.

Mapa serwisu