Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 17.02.2016

Minister Mariusz Błaszczak o zatrzymaniu poszukiwanego Kajetana P.: Dziękuję polskim policjantom

Mariusz Błaszczak i Andrzej Szymczyk

- Chciałbym publicznie podziękować i pogratulować polskim policjantom. Podziękować za profesjonalizm, za zaangażowanie, za ofiarność, za to, że przez pół Europy tropili człowieka podejrzewanego o wstrząsającą zbrodnię – powiedział na briefingu po zatrzymaniu poszukiwanego Kajetana P. minister Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA dodał, że ten sukces policjantów jest świadectwem na to, że policja nie zajmuje się sobą, tylko dba o bezpieczeństwo obywateli.

Minister podkreślił, że to nie jedyny sukces polskiej policji w ostatnich tygodniach. Przypomniał o odzyskanych przez stołecznych funkcjonariuszy obrazach autorstwa Jana Matejki i Michała Borucińskiego, o zatrzymaniu fałszywego konwojenta, który w lipcu 2015 roku ukradł około 8 mln zł oraz udaremnionym przemycie około 1 kg kokainy z Brazylii.

Jak poinformował pełniący obowiązki Komendanta Głównego Policji młodszy inspektor Andrzej Szymczyk, poszukiwany został zatrzymany przy współpracy z lokalnymi funkcjonariuszami w mieście Valetta, stolicy Malty. Dodał, że Kajetan P. zamierzał opuścić teren kraju i udać się do jednego z krajów Afryki Północnej.

- Był zdziwiony, został zatrzymany przy wyjściu z autobusu (…) Do zatrzymania doszło w sposób bezpieczny dla osób postronnych. Zatrzymania dokonali oczywiście policjanci maltańscy, policjanci polscy towarzyszyli im od samego początku wykonywania tych czynności – dodał mł. insp. Andrzej Szymczyk.

Pełniący obowiązki Komendanta Głównego Policji podkreślił, że polska policja wykonała swoją pracę w tej sprawie, a dalsze czynności należą już do prokuratury, która ma za zadanie postawić zatrzymaną osobę w stan oskarżenia.

27-letni mężczyzna jest podejrzewany o zabójstwo młodej kobiety na początku lutego w Warszawie. W jednym z mieszkań, wezwani do pożaru strażacy znaleźli w nadpalonym worku zwłoki młodej kobiety.  

Mapa serwisu