Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 09.03.2016

Minister Mariusz Błaszczak: jutro szefostwo Biura Ochrony Rządu przedstawi swoje ustalenia

Mariusz Błaszczak

-Zaniedbania i niedofinansowanie Biura Ochrony Rządu przez ostatnie 8 lat to jest fakt. Nowe kierownictwo BOR  już w styczniu rozpisało przetarg na zakup nowych samochodów – poinformował minister Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA podczas rozmowy w Polsat News potwierdził, że otrzymał już raport w sprawie zdarzenia, do którego doszło w trakcie przejazdu prezydenckiej kolumny autostradą A4. Poinformował, że jutro szefostwo Biura Ochrony Rządu przedstawi swoje ustalenia w tej sprawie. Minister Mariusz Błaszczak dodał, że zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec tych, którzy dopuścili się niedopełnienia obowiązków.

Minister przypomniał, że w resorcie opracowywany jest program modernizacji służb mundurowych. Jest on przygotowywany na wzór tego, który przyjął rząd premiera Jarosława Kaczyńskiego w 2007 roku. Program modernizacji przewiduje wymianę zużytego i przestarzałego sprzętu oraz uzbrojenia, rozbudowę i modernizację infrastruktury, zakup wyposażenia ochronnego dla funkcjonariuszy oraz podwyższenie wynagrodzeń służb mundurowych i pracowników cywilnych.   

Mapa serwisu