Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 11.03.2016

Minister Mariusz Błaszczak: procedury w BOR były źle sformułowane

Mariusz Błaszczak

- Procedury wydłużały okres przydatności opon ponad czas, który jest w instrukcji przekazanej przez producenta samochodu – powiedział minister Mariusz Błaszczak w TVN 24 odnośnie ustaleń zespołu w BOR, który badał incydent z udziałem prezydenckiej limuzyny.

Szef MSWiA poinformował, że przyczyny pęknięcia opony wyjaśni prokuratura. Przypomniał, że już w piątek, kiedy doszło do zdarzenia prokurator podjął swoje działania. Obecnie samochód jest badany przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Głównej Policji.

Wczoraj specjalny zespół powołany w Biurze Ochrony Rządu poinformował, że dyspozycje płynące z aktów normatywnych poprzednich szefów BOR, mogły stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa osób znajdujących się pod ochroną Biura. Minister Mariusz Błaszczak wskazał, że procedury wydłużały okres przydatności opon ponad czas, który jest w instrukcji przekazanej przez producenta samochodu.

 - Jest bardzo dużo zmian koniecznych do przeprowadzenia. Ja te zmiany przeprowadzę,  będę konsekwentny – podkreślił szef MSWiA

Podczas rozmowy minister dodał, że ma zaufanie do szefa BOR płk Andrzeja Pawlikowskiego. Przypomniał, że już w styczniu Biuro rozpisało przetarg na zakupienie nowych samochodów reprezentacyjnych. Jak poinformował wczoraj zastępca szefa BOR płk Jacek Lipski zostały także podjęte decyzje o zakupie pojazdów pancernych.

Mapa serwisu