Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 21.04.2016

Wiceminister Jarosław Zieliński: Światowe Dni Młodzieży odbędą się zgodnie z planem

Jarosław Zieliński

- Nie ma powodów ani zamiarów, aby Polska wycofała się z organizacji Światowych Dni Młodzieży  - stwierdził w wywiadzie dla RMF FM wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński. Wiceminister raz jeszcze podkreślił, że lokalizacja w m. Brzegi została wskazana przez organizatora, a do państwa należy jedynie zapewnienie uczestnikom bezpieczeństwa.

- Służby podległe MSWiA zgłaszały pewne zastrzeżenia, ale z raportu organizatora wynika, że warunki w Brzegach są coraz lepsze i są dostosowywane do wymagań – stwierdził minister Zieliński w odpowiedzi na pytanie o wątpliwości dotyczące tej lokalizacji – Nikt nie zlekceważył raportu Rządowego Centrum Bezpieczeństwa i właśnie te zastrzeżenia są w tej chwili usuwane. Służby musiały zgłaszać swoje uwagi, bo to one są odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa.

W dalszej części rozmowy poruszono temat zawieszenia wykonywania kary dla mężczyzny, który pobił policjanta podczas Marszu Niepodległości. Wiceszef MSWiA podkreślił, że minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nie ma tytułu prawnego, aby domagać się od Ministra Sprawiedliwości wytłumaczenia jego decyzji.

- Jesteśmy częścią struktur państwa i musimy przestrzegać swoich kompetencji. Nieformalne rozmowy nic by tu nie wniosły – zaznaczył minister Zieliński.

Mapa serwisu