Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 09.05.2016

Minister Mariusz Błaszczak: mam zaufanie do Policji

Mariusz Błaszczak

Minister Mariusz Błaszczak był gościem redaktora Konrada Piasieckiego w poniedziałkowym Kontrwywiadzie RMF FM. Minister mówił m.in. o sobotnich manifestacjach oraz o kwestii przyjmowania uchodźców.

 Minister podkreślił, iż ma zaufanie do Policji w kontekście złożonego mu raportu.  Wynika z niego, że szacowana liczba uczestników sobotnich manifestacji wynosiła 45 tys. 

- Policja jest profesjonalna. Dane przedstawione przez Policję są rzetelne, a ona sama jest wiarygodna – stwierdził minister.

Mariusz Błaszczak podkreślił, iż nie ma powodów, by nie wierzyć w szacunki podane przez Policję dotyczące liczebności marszu KOD i opozycji.

W dalszej części rozmowy z  ministrem poruszono narastający problem związany z naciskiem na przyjmowanie uchodźców  do Polski.

- Nie przyjmiemy nikogo, kto zagrażałby bezpieczeństwu narodowemu. Wśród migrantów nie ma w tym momencie ludzi, o których moglibyśmy powiedzieć, że bezpieczeństwu nie zagrażają – podkreślał szef MSWiA i dodał, że wiele osób spośród uchodźców posługuje się sfałszowanymi dokumentami. Minister podkreślił również, że Polska pomaga uchodźcom przede wszystkim na miejscu, a więc w Libanie, Turcji i Jordanii.

Minister przypomniał również o polskich oficerach łącznikowych, którzy pełnią zadania na terenie Grecji i zajmują się uszczelnianiem granicy zewnętrznej Unii Europejskiej. Wspomniał także o grupie 30 funkcjonariuszy Straży Granicznej skierowanej do Macedonii.

Mapa serwisu