Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 01.06.2016 Array

Minister Mariusz Błaszczak w Radiowej Jedynce: Jesteśmy gotowi, jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa.

Minister Mariusz Błaszczak w Radiowej Jedynce

Szef MSWiA obserwował wczoraj kolejne ćwiczenia służb przed szczytem NATO i ŚDM, które odbyły się w Warszawie, na błoniach Stadionu PGE Narodowego.

- Jesteśmy gotowi, jeżeli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa – powiedział Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Służby przede wszystkim ćwiczyły koordynację swoich działań. Minister podkreślił, że w ćwiczeniach uczestniczyły nie tylko służby podległe resortowi MSWiA, ale również m. in. służby medyczne i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. 

- Przygotowane są plany dotyczące współdziałania służb – dodał minister.

Minister Mariusz Błaszczak i przedstawiciele służb mogli się przekonać po raz kolejny, że służby są dobrze przygotowane do lipcowych wydarzeń. Szef podziękował na koniec komendantom wszystkich służb, w tym m.in.: Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Biura Ochrony Rządu i Żandarmerii Wojskowej.

Minister poinformował, także że zostanie przywrócona kontrola w strefie Schengen, a podczas spotkania Szczytu NATO, będą obowiązywały pewne obostrzenia. Podkreślił jednak, że warszawiacy nie mają powodów do obaw, gdyż ze względu na okres wakacyjny, Warszawa nie będzie obciążona.

Szef MSWiA skomentował ostatnie interwencje funkcjonariuszy policji i podkreślił ich wartość i skuteczność.

- Jest mnóstwo świetnych policjantów, o czym może świadczyć zatrzymanie podejrzanego o podłożenie ładunku wybuchowego w autobusie we Wrocławiu – mówił szef MSWiA.

W kontekście ostatniej interwencji funkcjonariuszy w Gdańsku, Minister podkreślił, że  Policja powinna być silna wobec silnych.

- Społeczeństwo powinno mieć głębokie przekonanie, że ze strony policjanta zawsze otrzyma wsparcie, a nie zostanie skrzywdzone -  dodał Minister Mariusz Błaszczak.

Mapa serwisu