Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 16.06.2016

Wiceminister Jarosław Zieliński w Białymstoku: W lipcu ruszy pilotażowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Wiceminister Jarosław Zieliński w Białymstoku

Jak zapowiedział Jarosław Zieliński, Sekretarz Stanu w MSWiA interaktywna mapa zagrożeń bezpieczeństwa w lipcu będzie testowana w stolicy i dwóch województwach, następnie ruszy w całym kraju. Pilotaż mapy ruszy w województwach Podlaskim, Pomorskim oraz na terenie garnizonu stołecznego.

Informacje wykorzystywane w mapie zagrożeń opierać się będą na trzech filarach. W pierwszym filarze będą gromadzone informacje z policyjnych systemów informatycznych, drugi filar będzie stanowić część interaktywna z bezpośrednim udziałem mieszkańców, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych. Trzeci filar opierać się będzie o informacje pozyskane od obywateli z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Według założeń, mapa będzie zawierała informacje ze statystyk policyjnych z różnych lat, dotyczących m.in. przestępczości na danym terenie. Mapa pomoże wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja będzie weryfikować sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, zostaną wprowadzone na mapę.

Mapa zagrożeń będzie także narzędziem pomocniczym przy przywracaniu części zlikwidowanych posterunków policji. Likwidacja ponad połowy działających posterunków (418 z 817), przez poprzednią koalicję rządzącą PO-PSL, odbiła się negatywnie na poziomie bezpieczeństwa obywateli.

Podczas tworzenia mapy zagrożeń przeprowadzono ponad 11 tysięcy spotkań, podczas których mieszkańcy zgłaszali swe uwagi, mówili o potrzebach i zagrożeniach w swojej okolicy. W spotkaniach wzięło udział ponad 217 tysięcy osób. 

  • Wiceminister Jarosław Zieliński w Białymstoku #1
  • Wiceminister Jarosław Zieliński w Białymstoku #2
  • Wiceminister Jarosław Zieliński w Białymstoku #3
  • Wiceminister Jarosław Zieliński w Białymstoku #4
  • Wiceminister Jarosław Zieliński w Białymstoku #5
  • Wiceminister Jarosław Zieliński w Białymstoku #6
  • Wiceminister Jarosław Zieliński w Białymstoku #7
  • Wiceminister Jarosław Zieliński w Białymstoku #8
  • Wiceminister Jarosław Zieliński w Białymstoku #9

Mapa serwisu