Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 31.07.2016

Kolejny dzień Światowych Dni Młodzieży przebiegł spokojnie

- Nie odnotowaliśmy żadnych zdarzeń, które miałyby znaczący wpływ na przebieg Światowych Dni Młodzieży -  powiedział na porannej konferencji prasowej młodszy inspektor Mariusz Ciarka, rzecznik Komendanta Głównego Policji, podsumowując kolejny dzień ŚDM.

W sobotę 30 lipca w Brzegach odbyło się czuwanie modlitewne, a w niedzielę 31 lipca rozpocznie się Msza Posłania, kończąca Światowe Dni Młodzieży.

Mariusz Ciarka poinformował, że zapełnianie się sektorów w Brzegach przebiegło bez zakłóceń. Odnotowano jedynie kilka mniej znaczących zdarzeń

- Były to m.in. pozostawione bagaże, paczki, które musieliśmy sprawdzać pirotechnicznie. Żadna z nich nie zabierała substancji czy materiałów, które są niedozwolone. Okazywało się, że to są rzeczy osobiste albo śmieci, ale czujność służb była na wysokim poziomie – powiedział rzecznik KGP.

Mariusz Ciarka podkreślił, że większość osób pozostała w Brzegach po wczorajszych uroczystościach. Od wczesnych godzin porannych odnotowano kolejne grupy, które podążały w kierunku miejsca uroczystości.

Krzysztof Marcinkiewicz, rzecznik wojewody małopolskiego poinformował, że do tej pory udzielono 23 interwencje pierwszej pomocy, 23 interwencje kwalifikowanej pomocy oraz 179 medycznych interwencji czynności ratunkowych.

Rzecznik Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przypomniał o tym, że podczas dzisiejszych uroczystości zapowiadana jest bardzo wysoka temperatura, a na Polach Miłosierdzia bardzo ciężko o cień.

-Na miejscu będą patrole piesze, harcerze i odziały ratunkowe. Mamy nadzieję, że nie będą musiały często interweniować. Dlatego, aby zapobiec takim zdarzeniom przypominamy o wodzie i o nakryciu głowy – podkreślił Krzysztof Marcinkiewicz.

Paulina Jankowska, rzecznik Polski Kolei Państwowych poinformowała, że tylko wczoraj do Krakowa przyjechało ok. 40 tys. pasażerów

- Bardzo prosimy, aby na dworzec przychodzić co najmniej godzinę przed odjazdem pociągu (…) na kluczowych dworcach zostaną dzisiaj o 14 uruchomione specjalne strefy buforowe i normalne przemieszczanie się po dworcach nie będzie możliwe – podkreśliła Paulina Jankowska.

Rzeczniczka poinformowała także o stronie www.kolejsdm.pl, na której znaleźć można wszystkie praktyczne informacje oraz grafiki z organizacją ruchu na dworcach w Krakowie. 

Mapa serwisu