Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 03.09.2016

Szef MSWiA w TVP INFO: Światowe Dni Młodzieży i Szczyt NATO były wielkim sukcesem służb

Mariusz Błaszczak

- Największą satysfakcję mam z opinii, które docierają od zwykłych obywateli, od pielgrzymów, którzy przybyli do Krakowa. W sieci są filmy, na których ludzie wiwatują na cześć policji. To się wcześniej nie zdarzało – powiedział minister Mariusz Błaszczak na antenie TVP INFO. Dziś w Legionowie odbył się piknik, na którym szef MSWiA oraz prezydent Andrzej Duda dziękowali funkcjonariuszom zaangażowanym w zabezpieczenie szczytu NATO i ŚDM.

-Sukcesem była koordynacja służb. Stąd dzisiejsze spotkanie w Legionowie, bo właśnie tam mieścił się sztab podczas Światowych Dni Młodzieży i Szczytu NATO – podkreślił minister. Mariusz Błaszczak przypomniał, że to rząd Prawa i Sprawiedliwości stworzył odpowiednie narzędzia, aby służby mogły skutecznie stać na straży bezpieczeństwa m.in. ustawę antyterrorystyczną. Dodał, że pielgrzymi, którzy przyjechali na ŚDM mogli się przekonać, że nasz kraj jest gościnny i bezpieczny.

Minister Mariusz Błaszczak skomentował także niedawną próbę przekroczenia granicy w Brześciu przez grupę Czeczenów.

- Mamy do czynienia z próba stworzenia kolejnych szlaków przerzutu emigrantów muzułmańskich do Europy. My zatrzymaliśmy taką próbę kilka dni temu na granicy polsko-białoruskiej – podkreślił szef MSWiA. Minister zapewnił, że celem rządu Prawa i Sprawiedliwości było, jest i będzie zapewnienie bezpieczeństwa Polakom. 

Mapa serwisu