Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 07.09.2016

Minister Mariusz Błaszczak: dbamy o bezpieczeństwo Polaków również za granicą

Minister Mariusz Błaszczak

- To była normalna reakcja w sytuacji, w której nasi rodacy są zagrożeni – powiedział szef MSWiA w programie Gość Radia ZET na temat swojej wizyty w Londynie. Wizyta odbyła się w poniedziałek w związku z niedawnymi atakami na polskich obywateli przebywających w Wielkiej Brytanii.

Minister Błaszczak podkreślił, że rezultatem wizyty w Londynie jest fakt, że policja brytyjska przywiązuje olbrzymią wagę do wyjaśnienia obu zajść. Minister zaznaczył też, że polskie władze reagują na wszelkie incydenty dotyczące obcokrajowców, jakie mogłyby mieć miejsce w naszym kraju.

- Polska jest krajem bezpiecznym. Dowodem tego są Światowe Dni Młodzieży. W dzisiejszych czasach takie wydarzenie mogło być przeprowadzone bezpiecznie tylko w Polsce – powiedział minister.

Rozmowa dotyczyła również wizerunku Polaków za granicą. Minister Błaszczak poinformował, że zwrócił Ministrowi Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii, Borisowi Johnsonowi uwagę na negatywne przedstawianie Polaków w brytyjskich mediach. Minister uzyskał zapewnienie, że rząd Jej Królewskiej Mości będzie reagował jeśli w brytyjskich środkach masowego przekazu pojawią się krzywdzące oskarżenia wobec naszych rodaków przebywających na Wyspach Brytyjskich.

Szef MSWiA mówił też o wpływie nagromadzenia imigrantów na bezpieczeństwo Europy i o tworzeniu się zamkniętych enklaw muzułmańskich w miastach na zachodzie.

- Wbrew dogmatowi poprawności politycznej łączę napływ imigrantów z Bliskiego Wschodu z aktami terroru – powiedział minister Błaszczak.

Mapa serwisu