Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 07.09.2016

Minister Mariusz Błaszczak odwiedził Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu

Family foto ministra Błaszczaka z kierownictwem Karpackiego Oddziału SG

Minister Mariusz Błaszczak odwiedził Nowy Sącz, aby sprawdzić jak funkcjonuje odtworzony w maju Karpacki Oddział Straży Granicznej (KaOSG). Wizyta potwierdziła, że przywrócony oddział działa bez zarzutu, sprawnie realizując swoje zadania.

W trakcie wizyty, Minister spotkał się z całą kadrą kierowniczą KaOSG, w tym z jego komendantem ppłk. SG Stanisławem Laciugą. Oficerowie zaprezentowali organizację jednostki i jej ostatnie działania, związane między innymi z tymczasowym przywróceniem kontroli granicznej, a także z zabezpieczeniem Szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży. Minister zapoznał się też z planami rozwoju KaOSG, obejmującymi m.in. adaptację nowych budynków.

Na koniec wizyty, Szef MSWiA podziękował funkcjonariuszom oddziału za sprawną i skuteczną służbę, podkreślając ich ofiarną pracę przy zabezpieczeniu lipcowych wydarzeń. Minister podkreślił, że funkcjonariusze Straży Granicznej, pełnią swoją służbę w sposób profesjonalny i z zaangażowaniem, co ma realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa naszego Kraju.

Ministrowi towarzyszył Podsekretarz Stanu w MSWiA Tomasz Zdzikot. 

(fot. KaOSG)

  • Wizyta ministra Błaszczaka w Karpackim Oddziale Straży Granicznej
  • Wizyta ministra Błaszczaka w Karpackim Oddziale Straży Granicznej

Mapa serwisu