Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 09.09.2016

W Bydgoszczy i Gorzowie Wlkp. ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Mapa bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona w województwie lubuskim i kujawsko-pomorskim. Mapa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można on-line przekazać informacje o zagrożeniach.

Dotychczas Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pilotażowo wprowadzona była w trzech garnizonach – stołecznym, pomorskim i podlaskim. Teraz także mieszkańcy województwa lubuskiego i kujawsko-pomorskiego mogą on-line przekazać policji informacje o miejscach i zdarzeniach, które mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa. Każda informacja zostanie przekazana do lokalnych funkcjonariuszy, a zgłoszenie zostanie sprawdzone. 

Oprócz możliwości zgłaszania policji miejsc, na które powinna zwrócić uwagę, mapa zawiera także informacje ze statystyk policyjnych z różnych lat  m.in. tych dotyczących przestępczości na danym terenie.

Mapa wskaże także te regiony, w których zostaną w pierwszej kolejności przywrócone posterunki policji, które zostały zlikwidowane w latach 2008-2015.

Podczas tworzenia mapy zagrożeń na terenie całego kraju przeprowadzono ponad 11 tysięcy spotkań, podczas których mieszkańcy zgłaszali uwagi, mówili o potrzebach i zagrożeniach w swojej okolicy. W spotkaniach wzięło udział ponad 217 tysięcy osób.

Jednocześnie informujemy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Mapa serwisu