Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 09.09.2016

Razem bezpieczniej: Turnieje, zabawa i nauka, by uczniowie byli bezpieczniejsi na drogach

Razem Bezpieczniej

W całym kraju , w  małych gminach i dużych miastach  organizowane będą  turnieje, w których zmierzą się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich.  Sprawdzą swoją wiedzę  na temat  przepisów o ruchu drogowym,  kulturalnego i bezpiecznego zachowania na drodze, a także zasad pierwszej pomocy. Najlepsi staną  w szranki w ogólnopolskich finałach.

„Porozumienie o współpracy w zakresie organizowania i przeprowadzania edukacyjnych  turniejów bezpieczeństwa w ruchu drogowym” podpisali dziś Minister spraw wewnętrznych i administracji, reprezentowany przez wiceministra  Jarosława Zielińskiego,  minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, minister edukacji narodowej Anna Zalewska , Komendant Główny Policji, reprezentowany przez nadinspektora Jana Lacha oraz prezes Polskiego Związku Motorowego Andrzej Witkowski.

Turnieje edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym są wpisane do rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017”, którego koordynatorem jest Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

  

Mapa serwisu