Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 15.09.2016

Kontakt z policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki

- Moim zadaniem jest doprowadzenie do tego, żeby dzielnicowy był policjantem pierwszego kontaktu - powiedział Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji podczas prezentacji mobilnej aplikacji umożliwiającej wyszukanie dzielnicowego.

- Uruchomiliśmy mobilną wyszukiwarkę dzielnicowych, która jest bardzo prosta w obsłudze. Jednym kliknięciem można ustalić kontakt do naszego dzielnicowego. Po wpisaniu do niej adresu możemy sprawdzić, który funkcjonariusz odpowiada za dany rewir – powiedział minister Mariusz Błaszczak.

Aplikacja umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który o niego dba oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.

Ta aplikacja to nowoczesna wizytówka dzielnicowego - powiedziała Justyna Wilamowska dzielnicowa w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa V.  Funkcjonariuszka poinformowała, że policjanci z Komendy Stołecznej Policji w ramach pilotażu prezentowali mieszkańcom nowe narzędzie. Aplikacja spotkała się z dużym zainteresowaniem obywateli, którzy podkreślali jej prostą obsługę i praktyczne funkcje.

Aplikacja „Moja komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Dodatkowo dodaliśmy do niej dodatkowe jednostki, m.in. rewiry dzielnicowych oraz posterunki. Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki. Dodatkowo „Moja komenda” umożliwia wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym.

„Moja Komenda” już dziś dostępna jest na telefony z Android i iOS. Usługa jest bezpłatna.

Oczywiście w przypadku, kiedy potrzebna jest natychmiastowa interwencja policji należy korzystać z numerów alarmowych 112 i 997. 

Mapa serwisu