Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 03.11.2016

Minister Mariusz Błaszczak w TVN24: chcemy wyeliminować chuligaństwo

Minister Mariusz Błaszczak

Minister poinformował, że Policja czuwa nad bezpieczeństwem i reaguje w razie kryzysu, jednak nie jest organizatorem komercyjnych przedsięwzięć jakimi są mecze.

- Ten problem należy rozwiązać na poziomie PZPN i klubów – stwierdził szef MSWiA – Policja nie jest organizatorem meczów piłki nożnej. Za to odpowiedzialny jest klub.

Minister jednoznacznie podkreślił, że Policja stosuje politykę "zero tolerancji dla chuligaństwa". Zaznaczył przy tym, że traktowanie wszystkich kibiców jako chuliganów jest krzywdzące. 

- Zależy nam na tym, aby wyeliminować chuligaństwo, ale kluby powinny poważnie traktować swoje zobowiązania. Z naszej strony jest pełna wolna współdziałania – podkreślił minister Błaszczak.

Minister rozmawiał też na temat organizacji obchodów Święta Niepodległości. Zapewnił, że Policja zrobi wszystko, aby 11 listopada było bezpiecznie.

- Obowiązkiem Policji jest zabezpieczenie marszów, ale sami organizatorzy manifestacji na trasie Marszu Niepodległości twierdzą, że ich celem jest prowokowanie. To nie jest bezpieczne - mówił szef MSWiA.

Minister poinformował też, że sprawa śmierci młodego mężczyzny na  wrocławskim komisariacie jest obecnie prowadzona przez prokuraturę.

- Zwróciłem się do Prokuratora Generalnego, aby śledztwo było prowadzone przez prokuraturę wielkopolską żeby zachować zasadę bezstronności. Cała reszta należy do prokuratury i sądu – powiedział szef MSWiA.

Na koniec rozmowy poruszono o też temat przemocy wobec Polaków na wyspach brytyjskich. Minister zaznaczył, że obecnie nie można mówić o nasileniu ataków jakie miało miejsce wcześniej.

- Żadna z takich sytuacji nie będzie ignorowana. Łącznik polskiej Policji w wielkiej Brytanii będzie zajmował się tą sprawą - podkreślił szef MSWiA. 

Mapa serwisu