Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 08.11.2016 Array

Szef MSWiA o przygotowaniach do zabezpieczenia 11 listopada

- Policja jest przygotowana, by zapewnić bezpieczeństwo manifestantom i mieszkańcom Warszawy – powiedział w programie „Polityczne Graffiti”, minister Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA odniósł się do zbliżających się obchodów  Święta Niepodległości w Warszawie. Minister poinformował, że ponad 7000 policjantów będzie dbało o bezpieczeństwo uczestników manifestacji i mieszkańców stolicy oraz podkreślił, że duża liczba manifestacji świadczy o dobrym stanie demokracji w Polsce. Podkreślił, że 11 listopada będzie nadzorował pracę Policji w specjalnie powołanym sztabie w Komendzie Stołecznej Policji.

W dalszej części programu minister wyjaśnił, że w sprawie wejścia funkcjonariuszy policji do biura posła Liroya-Marca trwa postępowanie wyjaśniające. Podkreślił, że była to inicjatywa świętokrzyskiej policji.

Minister skomentował również kwestię zapewniania bezpieczeństwa na imprezach masowych i stadionach. Wyjaśnił, że według obowiązującego prawa w Polsce, to na organizatorze takich wydarzeń spoczywa odpowiedzialność za zapewnienie bezpieczeństwa.

- Policja reaguje, kiedy zwraca się organizator – zaznaczył szef resortu.

Mapa serwisu