Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 05.12.2016

Województwo zachodniopomorskie korzysta z programu „Razem bezpieczniej”

Uczestnicy prezentacji programu

- Kontynuujemy inicjatywę śp. Władysława Stasiaka – powiedział w poniedziałek minister Mariusz Błaszczak w szczecińskim Zespole Szkół Sportowych podczas wystąpienia na temat projektów realizowanych w województwie zachodniopomorskim przy dofinansowaniu z programu „Razem Bezpieczniej”.

Jednym z najciekawszych przedsięwzięć, których celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa w województwie jest „Wirtualna Symulacja Medyczna dla bezpieczeństwa publicznego w województwie zachodniopomorskim.” Ma ono pozwolić na podniesienie umiejętności medycznych wśród funkcjonariuszy służb, instytucji i organizacji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w tym regionie.

Projekt realizowany jest od września i angażuje ponad 200 uczestników. Nabędą oni umiejętności, niezbędne do radzenia sobie ze zdarzeniami o dużej liczbie poszkodowanych. Dodatkowo, w szkoleniach będzie wykorzystany nowoczesny Wirtualny Symulator Medyczny. Pozwala on na tworzenie zaawansowanych symulacji, dzięki czemu uczestnicy będą mogli ćwiczyć w warunkach zbliżonych do realnych. Udział uczestników w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Program „Razem bezpieczniej” to inicjatywa śp. ministra Władysława Stasiaka. Służy on poprawie bezpieczeństwa, szczególnie dzieci i młodzieży. Jego pierwsza edycja była realizowana w latach 2007-2015. W marcu 2016 r. Rada Ministrów zdecydowała, że będzie on kontynuowany.

- Zrobimy wszystko aby poziom bezpieczeństwa był wyższy. To jeden z naszych priorytetów - podkreslił minister.

Do dziś, niemal 400 projektów otrzymało dofinansowanie z programu „Razem bezpieczniej”. We współpracę zaangażowało się 410 samorządów i 45 organizacji pozarządowych. W sumie program w mniejszym lub większym stopniu objął około 15 mln osób.

  • Uczestnicy prezentacji projektu
  • Uczestnicy prezentacji projektu
  • Uczestnicy prezentacji projektu

Mapa serwisu