Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 03.01.2017

Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni – rekomendacje forum Cybersec 2016

Cybersec - logo

Rekomendacje opracowane w ramach tegorocznego forum Cybersec 2016 są już dostępne dla wszystkich. Zawierają one praktyczne porady, jak walczyć z zagrożeniami występującymi w sieci – na poziomie globalnym jak i lokalnym.

Cybersec to pierwsze w Polsce i jedno z nielicznych w Europie cyklicznych wydarzeń poświęconym bezpieczeństwu w cyberprzestrzeni. Jego celem jest pomoc w wypracowaniu wspólnych decyzji, które mają poprawić ochronę Europy przez niebezpieczeństwami związanymi z Internetem.

Tak samo jak w zeszłym roku, Cybersec 2016 odbyło się w Krakowie. W ciągu dwóch dni, wzięło w nim udział ponad 700 uczestników i 120 prelegentów z ponad 20 krajów. Wśród nich znaleźli się między innymi decydenci, liderzy opinii oraz reprezentanci świata nauki i biznesu.

Efektem obrad jest dokument, który zawiera liczne praktyczne rekomendacje dotyczące cyberbezpieczeństwa w wymiarze strategicznym. Mają one przyczynić się do poprawy współpracy na poziomie Europy, co przełoży się na wzrost wspólnego bezpieczeństwa. Rekomendacje są dostępne w języku polskim i angielskim.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak

Pliki do pobrania

Mapa serwisu