Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 12.01.2017

Szef MSWiA w radiowej Jedynce: protestujący w Dobrzeniu Wielkim zakończyli swoją akcję

Mariusz Błaszczak

Szef MSWiA mówił dziś na antenie radiowej Jedynki między innymi na temat powiększenia granicy Opola oraz sytuacji w Sejmie.

Minister zadeklarował na antenie radiowej Jedynki, że akcja protestacyjna w Dobrzeniu Wielkim została zamknięta. Mieszkańcy protestowali tam przeciwko planom przyłączenia części ich gminy do miasta Opole. Szef MSWiA zaprosił delegację do Warszawy na 16 stycznia: - Porozmawiamy na temat tej sytuacji  – powiedział minister Mariusz Błaszczak - W związku z tym protestujący zamknęli akcję protestacyjną – dodał.

Na pytanie redaktora „Sygnałów dnia”, czy będzie zmiana na stanowisku szefa Biura Ochrony Rządu, minister Mariusz Błaszczak powiedział, że generał Andrzej Pawlikowski jest na zwolnieniu lekarskim: - Jest to prawdziwa informacja, szef BOR-u jest chory, cała reszta to spekulacje – podkreślił Mariusz Błaszczak. 

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji powiedział także w trakcie rozmowy, że pomimo sytuacji w Sejmie, budżet został wczoraj przyjęty. Zaznaczył, że została w nim również uwzględniona ustawa o ustanowieniu Programu modernizacji służb podległych MSWiA, a więc Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu.

 - Tu chodzi o bezpieczeństwo Polski i Polaków, dlatego jako Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji zadbałem o podwyżki dla funkcjonariuszy, a także zapewnienie pieniędzy na nowoczesny sprzęt - podkreślił minister Mariusz Błaszczak.

Redaktor Piotr Gociek na koniec rozmowy poruszył temat mrozów w Polsce, bezdomnych i interwencji Policji w tej kwestii. Minister poinformował, że Rządowe Centrum Bezpieczeństwa monitoruje sytuacje, a policja jest aktywna: - Jest bardzo jasne polecenie w stosunku do funkcjonariuszy policji i straży miejskiej, aby interweniowali – zaznaczał szef MSWiA.

Mapa serwisu