Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 19.01.2017

Zadbaj o bezpieczeństwo babci i dziadka. Wygraj czujkę z okazji Ich święta!

konkurs na Dzień Babci i Dziadka - grafika

Zbliża się Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji we współpracy z radiową Jedynką przygotowało konkurs dla słuchaczy. Na antenie będą zadawane pytania dotyczące bezpieczeństwa przeciwpożarowego i zatruć czadem. Na osoby, które podadzą prawidłową odpowiedź czekają nagrody - dualne czujki czadu i dymu.Konkurs jest elementem kampanii "Czad i ogień. Obudź czujność".

Wygraną czujkę można podarować babci lub dziadkowi. W sezonie grzewczym osoby starsze są szczególnie narażone na niebezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli mieszkają same.

Kampania społeczna "Czad i ogień. Obudź czujność" jest odpowiedzią na alaramująco niski poziom świadomosci Polaków na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Co czwarty z nas jest przekonany, że obecność tlenku węgla mozna poznać po zapachu lub dymie. Mniej niż jeden na pięciuPolaków  ma w domu odpowiedni czujnik. Aby to zmienić, MSWiA i Państwowa Straż Pożarna prowadzą akcje informacyjne. W ramach kampanii były też organizowane konkursy, m.in. konkurs na najlepszy spot filmowy na temat zagrożeń związanych z sezonem grzewczym.

Zachęcamy do udziału w konkursie:

  • w piątek 20 stycznia w godzniach 6.00-9.00 i 15.00-17.00;
  • w sobotę 21 stycznia w godzinach 6.00-9.00.

Mapa serwisu