Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 24.01.2017

Minister Jarosław Zieliński otworzył posterunek Policji w Piątnicy

Otwarcie posterunku

Po blisko siedmiu latach przerwy i w odpowiedzi na oczekiwania społeczności lokalnej znów działa posterunek Policji w Piątnicy koło Łomży. Mieszkańcy Piątnicy i okolicznych gmin będą mogli mieć stały kontakt z policjantami, a także dużo łatwiejszy dostęp do własnego dzielnicowego.

„Policjanci powinni być wśród ludzi i dla ludzi. To dewiza, której muszą przestrzegać. Wierzę, że tak będzie w przypadku funkcjonariuszy, którzy będą pełnić służbę w Piątnicy” – powiedział minister Zieliński.  Posterunek Policji w Piątnicy to jedno z tych miejsc, które rozpoczęło funkcjonowanie, właśnie na prośby mieszkańców wyrażane w czasie społecznych debat organizowanych w związku z tworzeniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. 6 października 2016 roku podpisane zostało trójstronne porozumienie pomiędzy Starostwem Powiatowym w Łomży – właścicielem budynku, Gminą Piątnica i Komendą Miejską Policji w Łomży. Na  tej podstawie udostępnione zostały pomieszczenia na potrzeby posterunku. Prace remontowe w nowej siedzibie przy ul. Czarnockiej 14  w Piątnicy rozpoczęły się w październiku, a zakończono je 29 grudnia 2016 roku.  Pomieszczenia posterunku zajmują ponad 51 metrów kwadratowych. Służbę w jednostce będzie pełniło pięciu policjantów, w tym dwóch dzielnicowych, do których każdy mieszkaniec gminy Piątnica będzie mógł zgłosić się ze swoim problemem lub poinformować o zdarzeniu wymagającym policyjnej interwencji.

W Łomży minister Zieliński wręczył medal Młodego Bohatera. „Twoja postawa jest wzorem godnym naśladowania” powiedział minister Jarosław Zieliński wręczając odznaczenie 13-letniemu Krystianowi Bochińskiemu. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Krystian obudził się w nocy, czując gryzący dym. Natychmiast obudził tatę, a ten zaalarmował pozostałych mieszkańców kamienicy. Wezwana straż pożarna ugasiła ogień, jednak nie udało się uratować trójki osób w mieszkaniu gdzie wybuchł pożar. Za swoją bohaterską postawę Krystian otrzymał od ministra także tablet.

Minister Zieliński uczestniczył również w konferencji w ramach kampanii społecznej MSWiA pod hasłem „Czad i Ogień. Obudź czujność”. Ostatnie tragiczne w skutkach pożary i liczba zatruć tlenkiem węgla są dowodem na to, że trzeba ciągle uświadamiać Polakom, że czad i ogień są śmiertelnym zagrożeniem. Również wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie MSWiA są alarmujące: co czwarty Polak myśli, że czad można rozpoznać po zapachu lub dymie. Tylko co dziesiąty Polak wie, że w domu trzeba mieć gaśnicę. Konferencja w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży dotyczyła także akcji „Bezpieczne ferie”. W siedmiu województwach, w tym także w województwie podlaskim trwa zimowa przerwa w nauce.  To czas odpoczynku dla uczniów, nauczycieli i rodziców, ale dla służb podległych MSWiA okres wytężonej pracy. W tym czasie policjanci pilnują bezpieczeństwa nie tylko na drogach, ale też na stokach narciarskich,  w okolicach dzikich lodowisk oraz innych miejsc, gdzie może przebywać młodzież. Policjanci w całym kraju uruchamiają tzw. punkty kontroli autokarów. Ich lokalizacja podana jest  na stronach internetowych policji.  

 • Krystian - Młody Bohater
  Krystian - Młody Bohater
 • Krystian - Młody Bohater
  Krystian - Młody Bohater
 • Krystian - Młody Bohater
  Krystian - Młody Bohater
 • Otwarcie posterunku
 • Otwarcie posterunku
 • Otwarcie posterunku

Mapa serwisu