Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 02.02.2017

Szef MSWiA podczas otwarcia posterunku w Zakliczynie: Policja musi służyć obywatelom

Posterunek Policji w Zakliczynie

- To ważny dzień, po dwóch latach do miasta wraca posterunek Policji - powiedział szef MSWiA podczas otwarcia posterunku w Zakliczynie w województwie małopolskim. – Policjant musi być dostępny dla mieszkańców, musi służyć obywatelom. Moim zadaniem jako ministra spraw wewnętrznych i administracji jest zapewnienie funkcjonariuszom dobrych warunków służby. Robię to między innymi poprzez przywracanie posterunków – dodał.

Podczas uroczystości nadinspektor Jarosław Szymczyk, komendant główny Policji, zwrócił uwagę na rolę obywateli w przywracaniu posterunków. – Wsłuchaliśmy się w Wasze oczekiwania i potrzeby, Chcemy być Waszą Policją – powiedział.

- Dziś przywracamy w Zakliczynie państwo - powiedział Dawid Chrobak, burmistrz Zakliczyna, dziękując ministrowi za przywrócenie posterunku oraz za otrzymane w 2016 roku środki na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. – dzięki pieniądzom z MSWiA odbudowaliśmy 8 kilometrów zniszczonej drogi gminnej – dodał.

- Popularna jest opinia, że pozornie drobne wykroczenia nie mają znaczenia. To błąd. Rząd Prawa i Sprawiedliwości, ja osobiście i komendanci Policji zwracamy na to uwagę. Drobne przewiny zmieniają się w duże przestępstwa. Zero tolerancji dla łamania prawa - powiedział Mariusz Błaszczak. Na zakończenie zwrócił się do policjantów pełniących służbę w przywróconym posterunku – Życzę Wam wielu sukcesów i spokojnej służby.

W nowo otwartym posterunku służbę pełnić będzie pięciu funkcjonariuszy – kierownik posterunku, dwóch dzielnicowych, policjant oraz referent. Obiekt dostosowano do nowych zadań dzięki współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i samorządu Zakliczyna.

  • Posterunek Policji w Zakliczynie
  • Posterunek Policji w Zakliczynie
  • Posterunek Policji w Zakliczynie
  • Posterunek Policji w Zakliczynie
  • Posterunek Policji w Zakliczynie
  • Posterunek Policji w Zakliczynie

Mapa serwisu