Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 07.03.2017

Minister Mariusz Błaszczak w radiowej Jedynce: projekt dotyczący BOR zmieni funkcjonowanie formacji

Szef MSWiA poruszył we wtorek w audycji ,,Sygnały dnia” temat projektu dotyczącego Biura Ochrony Rządu, skomentował także nowe doniesienia w sprawie wypadku kolumny rządowej w Oświęcimiu i zatrzymań w CBŚ.

Minister poinformował, że w ciągu miesiąca poznamy szczegóły nowego projektu  dotyczącego zmian w Biurze Ochrony Rządu. – Projekt dotyczący BOR bardzo mocno zmieni jego funkcjonowanie i organizację – przekonywał Błaszczak. - Zależy nam na tym, aby Biuro Ochrony Rządu, pod nową nazwą było instytucją państwową, która będzie sprawna i będzie działała skutecznie – podkreślił w audycji minister Mariusz Błaszczak.   

Redaktor Piotr Gociek poprosił ministra Mariusza Błaszczaka o komentarz w związku z podaniem przez ,,Rzeczpospolitą” informacji, że funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu wcisnął hamulec przy prędkości 85 km/godz. - Wszystko jest w ręku  prokuratury, ja nie mam wiedzy na ten temat. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie, więc jedynym wiarygodnym źródłem jest prokuratura – podkreślił szef MSWiA.  

Minister skomentował także ostatnie wydarzenia, jakie miały miejsce wśród funkcjonariuszy warszawskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji podejrzanych m.in. o przekroczenie uprawnień i przywłaszczenie towarów zabezpieczanych w czasie jednej z akcji. – Najistotniejsze jest to, że sprawę wykryła sama policja. Są niestety tacy, którzy sprzeniewierzyli się przysiędze jaką składali przystępując do służby. Policja jest stutysięczną formacją, zdarzają się więc ludzie, którzy postępują wbrew zasadom. Ważne jest to, żeby wyciągać konsekwencje - podkreślił szef MSWiA. Minister Mariusz Błaszczak dodał, że konsekwencje wyciągnięto już w stosunku do sześciu funkcjonariuszy. - Wszczęto już postępowanie o wykluczenie z szeregów policji – podkreślił szef MSWiA.  

Na pytanie redaktora Sygnałów dnia, czy szeregi polskiej policji zostały już oczyszczone z byłych funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa, minister Mariusz Błaszczak odpowiedział: - W kierownictwie polskiej policji nie ma już ludzi, którzy mieliby za sobą jakikolwiek epizod w SB, nie ma także byłych funkcjonariuszy MO.  

Mapa serwisu