Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 25.04.2017

Tomasz Miłkowski nowym szefem Biura Ochrony Rządu

Nadinspektor Tomasz Miłkowski dotychczasowy szef małopolskiej policji został powołany na szefa Biura Ochrony Rządu. O tej decyzji na wspólnej konferencji prasowej poinformowali we wtorek premier Beata Szydło i minister Mariusz Błaszczak. 

- Pan Tomasz Miłkowski jest oficerem polskiej policji, który ma odpowiednie doświadczenie i wiedzę, żeby zrealizować podstawowe zadanie, które przed nim stawiamy. Chodzi o stworzenie podstaw organizacyjnych nowej formacji, która zastąpi Biuro Ochrony Rządu – powiedział minister Mariusz Błaszczak. Zaznaczył, że nie będzie to służba działająca w strukturach Policji.

Premier Beata Szydło powiedziała, że prace nad ustawą dotyczącą formacji, która zastąpi BOR dobiegają końca. - Dzisiaj chcemy przedstawić człowieka, który będzie odpowiedzialny za przygotowanie i wprowadzenie zmian – powiedziała szefowa rządu. Podkreśliła, że nowa służba, która będzie odpowiedzialna za ochronę najważniejszych osób państwie ma być skuteczna i profesjonalna. – Dotychczas żaden rząd nie odważył się wprowadzić zmian i unowocześnić Biura Ochrony Rządu – podkreśliła Beata Szydło.

Minister przypomniał, że nadinsp. Tomasz Miłkowski kierował pracą małopolskich funkcjonariuszy w czasie pielgrzymki do Polski Papieża Franciszka oraz Światowych Dni Młodzieży. – Wywiązał się z tego zadania bardzo dobrze. To była jedna przesłanek, która sprawiła, że postanowiłem zaproponować kandydaturę generała Tomasza Miłkowskiego na stanowisko szefa BOR – wyjaśnił szef resortu spraw wewnętrznych i administracji.

– To jest czas na dokonanie pewnych zmian i korekt związanych z przebudową tej formacji. Jednak ludzie, którzy w niej służą nie mają powodów do obaw – podkreślił Tomasz Miłkowski.

Nadinspektor Tomasz Miłkowski jest doktorem nauk prawnych. Służbę w Policji rozpoczął w 1991 roku, pełniąc ją początkowo w pionie prewencji Komisariatu IV w Rudzie Śląskiej. Po ukończeniu w 1995 roku Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, służbę kontynuował w pionie dochodzeniowo-śledczym Komendy Rejonowej Policji w Rudzie Śląskiej, a następnie w Wydziale do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Od 2000 roku związany był ze Szkołą Policji w Katowicach, pełniąc tam funkcje kierownicze zarówno w komórkach logistycznych, jak i dydaktycznych m. in. jako kierownik Zakładu Prawa i Psychologii. W 2010 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Szkoły Policji w Katowicach a w czerwcu 2014 roku objął stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. Od 1 lutego 2016 roku Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie. Za osiągnięcia w służbie wyróżniony m. in. Medalem Srebrnym "Za długoletnią służbę",  Złotą Odznaką "Zasłużony Policjant", Brązowym Medalem "Za zasługi dla Policji". 

  • Tomasz Miłkowski nowym szefem Biura Ochrony Rządu #1
  • Tomasz Miłkowski nowym szefem Biura Ochrony Rządu #2
  • Tomasz Miłkowski nowym szefem Biura Ochrony Rządu #3

Mapa serwisu