Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 02.11.2017

Na stadionach piłkarskich będą miejsca stojące

grafika - stadiony

Projekt rozporządzenia, który trafił dziś do konsultacji międzyresortowych, pozwoli organizatorom meczów piłkarskich na udostępnianie kibicom miejsc stojących.

Bezpieczeństwo kibiców i zawodników nadal pozostaje priorytetem. Organizatorzy meczów będą musieli zapewnić kibicom na miejscach stojących taki sam standard bezpieczeństwa jaki mają osoby na miejscach siedzących. Poza tym, sektory z miejscami stojącymi będą musiały być oddzielone od pozostałych sektorów stadionu – tak, aby nie dostały się tam osoby bez ważnych biletów, lub mające bilety do innych części stadionu. Miejsca stojące będą numerowane, tak samo jak siedzące.

Organizator będzie też zobowiązany do zadbania o właściwą infrastrukturę – zapewnienie przejścia po obu stronach sektora stojącego, prawidłowe zamontowanie barier bezpieczeństwa, tzw. „łamaczy fal”.

Projekt rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie wymogów technicznych infrastruktury sektorów na stadionie, na których udostępniane są miejsca stojące jest dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej MSWiA.

Mapa serwisu