Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 02.11.2017

Ponad 19 milionów złotych na program „Razem bezpieczniej” w latach 2018-2020

logo Razem Bezpieczniej

W czwartek do uzgodnień międzyresortowych trafił projekt uchwały w sprawie kolejnej edycji programu „Razem bezpieczniej”, który służy ograniczaniu przestępczości i zachowań aspołecznych. W ciągu trzech lat na jego realizację programu będzie przeznaczonych ponad 19 milionów złotych.

Pieniądze te posłużą między innymi poprawie bezpieczeństwa w miejscach publicznych i na przejściach dla pieszych, przeciwdziałaniu patologii wśród dzieci i młodzieży oraz edukacji dla bezpieczeństwa.

To już trzecia edycja programu. Pierwsza był realizowana jeszcze w latach 2007-2015, natomiast. Druga edycja – prowadzona w latach 2016-2017 – to 151 projektów dofinansowanych na kwotę blisko 8 mln zł. Jej efekty mówiły same za siebie – w 2017 r. liczba stwierdzonych przestępstw spadła o 6,2% w stosunku do 2015 r. Spadło też średnie zagrożenie przestępstwami, a niezależne badania społeczne dowiodły, że Polacy czują się bezpieczniej niż kiedykolwiek. Program „Razem bezpieczniej” na lata 2018-2020 ma jeszcze wzmocnić te pozytywne trendy.

„Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej” nosi imię swojego twórcy - śp. Władysława Stasiaka. Był on ministrem spraw wewnętrznych i administracji w rządzie premiera Jarosława Kaczyńskiego. Zginął tragicznie w katastrofie smoleńskiej.

Z projektem uchwały można zapoznać się w Biuletynie Informacji Publicznej MSWiA.

Mapa serwisu