Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 11.11.2017

Policja profesjonalnie zabezpieczyła obchody Święta Niepodległości

- Święto Niepodległości przebiegało w bardzo dobrej atmosferze, było bezpiecznie. Mogliśmy zobaczyć Biało-Czerwoną na ulicach Warszawy, to był piękny widok. Jesteśmy dumni, że tak wielu Polaków postanowiło wziąć udział w uroczystościach związanych ze Świętem Niepodległości – powiedział minister Mariusz Błaszczak podczas konferencji podsumowującej zabezpieczenie 11 listopada.

Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji, w sztabie w Komendzie Stołecznej Policji obserwował pracę policjantów, zabezpieczających zgromadzenia i manifestacje. - Było bezpiecznie, było spokojnie. To, że zapewniliśmy bezpieczeństwo uczestnikom wszystkich zgromadzeń to efekt dobrego przygotowania i ciężkiej pracy - podkreślił szef MSWiA. Minister na ręce nadinspektora Jarosława Szymczyka, komendanta głównego Policji, złożył podziękowania dla wszystkich policjantów, którzy brali udział w zabezpieczaniu zgromadzeń 11 listopada. - Dziękuję również innym służbom, które wspierały Policję m.in. strażakom, służbom medycznym, Żandarmerii Wojskowej – dodał.

Szef MSWiA zaznaczył, że w skali kraju służby dbały o bezpieczeństwo uczestników ponad 300 zgromadzeń. Zabezpieczało je około 13 tys. policjantów.

Najliczniejszym zgromadzeniem był Marsz Niepodległości w Warszawie, w którym według szacunków Policji, wzięło udział około 60 tys. osób. Nad bezpieczeństwem wszystkich manifestujących oraz mieszkańców stolicy czuwało ponad 6 tys. policjantów. 

Generalnie możemy mówić o bardzo spokojnym i bezpiecznym przebiegu wszystkich tych uroczystości - podkreślił komendant główny Policji. Poinformował również, że policjanci przewieźli do komendy 45 osób kontrmanifestujących przy trasie Marszu Niepodległości. - Żadna z tych osób nie została zatrzymana, żadnej z tych osób nie przedstawiono zarzutu. Natomiast w stosunku do dwóch osób wszczęto czynności wyjaśniające – zaznaczył.

Minister Mariusz Błaszczak zaznaczył, że dzięki profesjonalnemu zabezpieczeniu wszystkich zgromadzeń i uroczystości nie dochodziło do sytuacji konfliktowych jak w latach poprzednich. – Wszyscy mogli bezpiecznie świętować rocznicę odzyskanie niepodległości – podkreślił szef MSWiA

  • konferencja 11.11.2017
  • konferencja 11.11.2017
  • konferencja 11.11.2017
  • konferencja 11.11.2017
  • konferencja 11.11.2017
  • konferencja 11.11.2017

Mapa serwisu