Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 14.11.2017

Funkcjonariusze i pracownicy Straży Granicznej uczcili Święto Niepodległości

uroczystość w Komendzie Głównej SG

- Straż Graniczna jest bardzo profesjonalną formacją. Państwa służba przynosi wymierne korzyści dla Polski. - powiedział minister Mariusz Błaszczak podczas wtorkowej uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości i Dnia Pracownika Straży Granicznej.

Dzień Pracownika Straży Granicznej to okazja do wręczenia wyróżnień. Szef MSWiA wręczył odznaki i wyróżnienia 50 funkcjonariuszom. Kolejnych 30 otrzymało awanse na kolejne stopnie oficerskie i podoficerskie. Dyplomy uznania trafiły także do rąk 14 pracowników SG.

Minister przypomniał liczne zadania wykonywane przez SG, oprócz ochrony granic. Są to między innymi misje zagraniczne w Frontexu czy misje dwustronne. Polscy strażnicy graniczni pomagali już w 18 krajach. W misjach wzięło udział w sumie ponad 850 funkcjonariuszy.

- Ten wysiłek jest ważny w kontekście kryzysu migracyjnego, który stanowi największy problem Unii Europejskiej. -  zaznaczył minister.

Minister Błaszczak podziękował też pracownikom SG. Podkreślił, że rząd dba o to, aby zarówno funkcjonariusze jak i pracownicy mieli godne uposażenia. Podwyżki w ramach programu modernizacji służb mundurowych wyniosły już około 250 zł. Kolejna transza  nastąpi w 2019 roku.

Na koniec spotkania Jakub Skiba, prezes Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych i były sekretarz stanu w MSWiA, któremu podlegała Straż Graniczna, otrzymał pamiątkową szablę od Marka Łapińskiego, Komendanta Głównego Straży Granicznej.

Uroczystość miała miejsce w Komendzie Głównej Straży Granicznej w Warszawie. Oprócz szefa MSWiA uczestniczyli w niej Sebastian Chwałek, sekretarz stanu w MSWiA i Renata Szczęch,  podsekretarz stanu w MSWiA.

Mapa serwisu