Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 09.12.2017

Więcej patroli Policji w okresie przedświątecznym

Patrol

Decyzją Mariusza Błaszczaka, ministra spraw wewnętrznych i administracji, w okresie świąteczno-noworocznym Policja zwiększy liczbę patroli, aby zapewnić bezpieczeństwo w centrach handlowych, na dworcach i lotniskach. - Policja jest gotowa do zabezpieczenia wzmożonego ruchu naszych obywateli na dworcach, lotniskach oraz w centrach handlowych i ma odpowiednie narzędzia, aby w sposób profesjonalny z tego zadania się wywiązać – powiedział szef MSWiA.

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy dla wszystkich Polaków. Polacy tłumnie odwiedzają centra handlowe oraz jarmarki świąteczne. W okresie poprzedzającym Święta, a także w dni świąteczne na dworcach, czy lotniskach trwa wzmożony ruch pasażerski, gdyż wielu z nas wyrusza w podróż w odwiedziny do swoich bliskich. Także wielu z nas noc sylwestrową spędzi na licznych zorganizowanych imprezach masowych, aby wspólnie świętować Nowy Rok.

Nad spokojnym i bezpiecznym przebiegiem okresu świąteczno-noworocznego będą czuwać funkcjonariusze Policji. W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach całego kraju w dniach 22-26 grudnia 2017 roku policjanci ruchu drogowego będą prowadzili ogólnopolskie działania po nazwą „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”. Każdego dnia służbę będzie pełnić około 4 tys. policjantów ruchu drogowego, a w dni wyjazdów i dzień powrotów na drogach pojawi się jeszcze większa liczba funkcjonariuszy.

W celu zapewnienia właściwego poziomu bezpieczeństwa w okresie przedświątecznym i świąteczno - noworocznym zostanie zwiększona liczba policjantów skierowanych do służby w rejon dworców kolejowych, autobusowych, portów lotniczych, centrów handlowych oraz jarmarków świątecznych, głównie w formie patroli pieszych.– Policjanci będą patrolowali lotniska, dworce, centra handlowe i inne duże skupiska ludzi. Będą widoczni i dostępni – zaznaczył minister Mariusz Błaszczak.

Policja równocześnie zwraca się z prośbą do obywateli, aby informowali funkcjonariuszy o możliwych zagrożeniach, o pozostawionych bez opieki pakunkach. Zgłoszenia będą wnikliwie sprawdzane przez Policję. - Proszę nie bagatelizować żadnych zagrożeń i zgłaszać je do funkcjonariuszy – podkreśla szef MSWiA.

Mapa serwisu