Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 30.01.2018

Wzorowa współpraca polskich i litewskich służb granicznych

Uroczystość w KG SG

- Zarówno mnie, jak i kierownictwo MSWiA cieszy uznanie, z jakim spotkał się Marek Łapiński ze strony naszych litewskich partnerów – powiedział wiceminister Jarosław Zieliński podczas wręczenia byłemu komendantowi głównemu Straży Granicznej litewskiego Odznaczenia Honorowego Służby Ochrony Granicy Państwowej.

Marek Łapiński przez ponad dwa lata kierował pracą Straży Granicznej. - Służba na stanowisku komendanta głównego była przez polski rząd i kierownictwo MSWiA bardzo wysoko oceniana. Dlatego komendant został awansowany na stanowisko wiceministra MON – zaznaczył Jarosław Zieliński. Sekretarz stanu w MSWiA podkreślił również rolę i znaczenie współpracy pomiędzy Polską i Litwą na rzecz bezpieczeństwa.       

- Poziom profesjonalizmu funkcjonariuszy polskiej Straży Granicznej jest bardzo wysoko oceniany na poziomie europejskim. Także poziom współpracy funkcjonariuszy pomiędzy służbami granicznymi Polski i Litwy jest bardzo dobrym przykładem współpracy na poziomie europejskim - podkreślił Rustamas Liubajevas starszy radca Departamentu MSW Republiki Litewskiej.

W uroczystości, która zorganizowana została w Komendzie Głównej Straży Granicznej wziął udział gen. bryg. SG Tomasz Praga, szef Straży Granicznej i jego zastępca gen. bryg. SG Jacek Bajger, a także delegacja litewska. 

 

  • Uroczystość w KG SG
    Uroczystość w KG SG
  • Uroczystość w KG SG
    Uroczystość w KG SG
  • Uroczystość w KG SG
    Uroczystość w KG SG

Mapa serwisu