Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 30.01.2018

Premier Mateusz Morawiecki i minister Joachim Brudziński wzięli udział w naradzie z wojewodami

Premier Mateusz Morawiecki i szef MSWiA Joachim Brudziński spotkali się dziś z wojewodami na naradzie koordynacyjnej. Prezes Rady Ministrów podkreślił, że liczy na wsparcie wojewodów w terenie. Zdaniem szefa rządu, od efektywności prowadzenia przez urzędy wojewódzkie swoich zadań zależy potem sprawność całej administracji centralnej, w tym rządu.

Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji, otworzył wtorkową naradę koordynacyjną z wojewodami w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Oprócz szefa MSWiA w odprawie wziął udział też wiceminister Paweł Szefernaker.

- Liczymy na wasze wsparcie w wielu obszarach. Jest niezwykle ważne, aby wszystkie czynności administracyjne przynależne wojewodom wykonywać szybko i bez zbędnej zwłoki. Szybka eliminacja szkód wywołanych klęskami żywiołowymi jest wyrazem sprawności działania państwa – powiedział na spotkaniu z wojewodami premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zaznaczył, że bardzo by chciał, aby administracja państwowa  potrafiła odpowiadać na wyzwania, jakie stoją przed nią chociażby w sektorze rolniczym, np. w związku z walką z Afrykańskim Pomorem Świń (ASF). Przy tej okazji premier podziękował wojewodom za sprawną realizację swoich dotychczasowych zadań.

Jak stwierdził premier Mateusz Morawiecki, konieczna jest dyskusja o sprawności operacyjnej, doposażeniu w sprzęt i budżecie urzędów wojewódzkich. Dodał, że „w ogromniej liczbie przypadków sprawdziły się nasze służby, ale trzeba pracować i ćwiczyć, żeby było jak najmniej słabych punktów”.  - Moją ogromną ambicją, ale zarazem też celem i marzeniem jest to, żeby wojewodowie, urzędy wojewódzkie były bardzo sprawnymi jednostkami w terenie, które przejmują coraz więcej zadań ponieważ są bardzo sprawne – podkreślił.

Podczas spotkania wojewodowie przedstawili informację na temat przejmowania od marszałków województw zadań w oparciu o przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.

Narada koordynacyjna z wojewodami odbyła się we wtorek (30 stycznia br.) w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

 

  • KPRM - spotkanie z Wojewodami
  • KPRM - spotkanie z Wojewodami
  • KPRM - spotkanie z Wojewodami

Mapa serwisu