Nominacje dla strażaków - Aktualności - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 02.02.2018

Nominacje dla strażaków

Nominacje dla strażaków

Wiceminister Jarosław Zieliński, w imieniu szefa MSWiA, wręczył bryg. Krzysztofowi Kędrykowi powołanie na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. Pełniącym obowiązki zastępcy lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gorzowie Wielkopolskim został bryg. Janusz Drozda. Nominacje na nowe stanowiska służbowe otrzymali także komendanci powiatowi i miejscy Państwowej Straży Pożarnej.

Podczas spotkania, w którym udział wziął również gen. brygadier Leszek Suski – Komendant Główny PSP, wiceminister Jarosław Zieliński pogratulował komendantom awansów. – Jesteście Państwo dobrze przygotowani, posiadacie doświadczenie i to oznacza, że będziecie skutecznie pełnić nowe obowiązki. Chciałbym wszystkim Państwu życzyć sukcesów oraz dobrej służby – powiedział.

Wiceminister zaznaczył, że straż pożarna, która wcześniej była identyfikowana niemal wyłącznie z gaszeniem pożarów, obecnie jest służbą wielofunkcyjną, bardziej ratowniczą niż gaśniczą. Obecnie 72 proc. wszystkich interwencji strażaków dotyczy innych zagrożeń niż pożary. – Jest społeczne przekonanie, że zawsze, gdy dzieje się coś złego, to obywatele mogą na Was liczyć – podkreślił wiceminister Jarosław Zieliński.

Bliska współpraca z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych

Funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej wraz z druhami z OSP tworzą wspólnie Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy. Dlatego wiceminister podkreślił potrzebę zgodnej współpracy komendantów wojewódzkich i powiatowych PSP ze strażakami-ochotnikami. – Jest to system, którego zazdroszczą nam inne państwa. Waszym obowiązkiem jest, aby ta współpraca z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi była jak najlepsza – zaznaczył wiceminister Jarosław Zieliński.

Przypomniał także, że rząd Prawa i Sprawiedliwości zwiększył o ponad 30 proc. finansowanie ze środków budżetowych dla jednostek OSP. MSWiA co roku zwiększa środki finansowe przyznawane Ochotniczym Strażom Pożarnym – zarówno w odniesieniu do jednostek włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, jak i działających poza nim. W Programie Modernizacji Służb Mundurowych na lata 2017-2020 po raz pierwszy zawarto środki przeznaczone na zwiększenie możliwości Ochotniczych Straży Pożarnych. OSP na zakup sprzętu, wyposażenia osobistego oraz remonty infrastruktury w ciągu czterech lat otrzymają 501 mln zł. 

  • Nominacje dla strażaków
    Nominacje dla strażaków
  • Nominacje dla strażaków
    Nominacje dla strażaków
  • Nominacje dla strażaków
    Nominacje dla strażaków

Mapa serwisu