Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 05.04.2018

Wiceminister Paweł Szefernaker w Wałczu: mamy do czynienia z przełomowym Programem Modernizacji Służb Mundurowych

Wiceminister Paweł Szefernaker przemawia podczas uroczystości.

5 kwietnia 2018 r. wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker wziął udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej Komendy Powiatowej w Wałczu w województwie zachodniopomorskim.

"Aż 75 procent mieszkańców województwa zachodniopomorskiego czuje się bezpiecznie – to zasługa Was, policjantów. To wynik lepszy niż średnia w skali kraju. Mam zaszczyt dziś podziękować Wam za tę ciężką pracę" – mówił wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji do obecnych podczas uroczystości funkcjonariuszy Policji.

Nowa komenda ma być gotowa za dwa lata, a inwestycja powstaje w ramach Programu Modernizacji Służb Mundurowych. Jak podkreślił wiceminister, to program przełomowy, na który przeznaczone zostanie 9,2 mld złotych. Na Pomorzu Zachodnim przewidziano w sumie 12 inwestycji modernizacyjnych, które usprawnią pracę Policji i zwiększą poczucie bezpieczeństwa.

W czasie swojego wystąpienia wiceminister Paweł Szefernaker poinformował także o podwyżkach dla najmniej zarabiających funkcjonariuszy, które planowane są od maja br. Policja otrzyma na ten cel ponad 98 mln zł, a wzrost uposażenia zasadniczego obejmie prawie 75 tys. najmniej zarabiających i nowo przyjętych policjantów.

Mapa serwisu