Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 06.04.2018

Ponad 43 mln zł dla samorządów z województwa pomorskiego

- Promesy mają wesprzeć wasze działania na rzecz odbudowy zniszczeń. Państwo polskie nie może pozostawić obywateli i samorządów bez wsparcia- powiedział w Chojnicach wiceminister Jarosław Zieliński, wręczając promesy samorządowcom z Pomorza.

Promesy otrzymały powiaty Chojnice, Kościerzyna i Bytów oraz gminy Chojnice, Brusy, Czersk, Dziemiany, Lipusz, Parchowo i Sulęczyno. Opiewają one na łączną kwotę prawie 43,6 mln zł. Obejmują 110 zadań m.in. remonty i odbudowy dróg i odbudowę infrastruktury komunalnej. Największą inwestycją będzie odbudowa 9,5 km drogi powiatowej nr 1761G na odcinku Jeleńcz – Półczno – Osława – Dąbrowa. Na to zadanie będzie przeznaczone prawie 3,5 mln zł.

Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA zwrócił się do samorządowców o jak najskuteczniejsze wykorzystanie środków, które dziś otrzymali. - Chcemy, aby szkody były naprawione jak najszybciej – dodał wiceminister.

Wyróżnienia dla ponad 70 strażaków

Wiceminister Jarosław Zieliński wręczył ponad siedemdziesięciu strażakom złote, srebrne i brązowe „Medale za długoletnią służbę”. Za szczególne zaangażowanie w walkę ze skutkami nawałnic z sierpnia ubiegłego roku wyróżnieni zostali również aspirant Grzegorz Zięcik oraz ratownik medyczny Mateusz Orlikowski. - Gratuluję odznaczeń. Życzę, aby były one inspiracją do dalszej dobrej służby – podkreślił wiceminister.

Podczas spotkania Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA, wręczył również strażakom-ochotnikom z Rytla kluczyki do samochodu ratowniczo-gaśniczego uzyskanego ze Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy. - Dziękuję wszystkim, którzy nieśli pomoc i sprawili, że poszkodowani podczas nawałnic nie zostali sami. Dziękuję samorządowcom, strażakom, policjantom, ludziom dobrej woli - podsumował spotkanie wiceminister Jarosław Zieliński.

Mapa serwisu