Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 19.04.2018

Kolejne promesy dla samorządów z Mazowsza

Wiceminister Jarosław Zieliński i przedstawiciele samorządów

Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA, wręczył w czwartek kolejne promesy dla sześciu mazowieckich samorządów. Środki w kwocie 12 mln 850 tys. zł pozwolą na dofinasowanie 13 zadań.

Przyznane środki pomogą samorządom uporać się ze szkodami, które w infrastrukturze komunalnej spowodowały intensywne opady deszczu i silny wiatr. Chodzi głównie o remonty i odbudowę dróg gminnych i powiatowych m.in. w Iłowie, Suchej, Giżyczkach.

Promesy otrzymały powiaty: łosicki (920 tys. zł), sochaczewski (1,3 mln zł) i sokołowski (8 mln 580 tys. zł) oraz gminy: Białobrzegi (790 tys. zł), Iłów (460 tys. zł) i Jabłonna Lacka (800 tys. zł).

Największym zadaniem realizowanym w ramach obecnie przyznanych środków jest inwestycja powiatu sokołowskiego. To odbudowa drogi powiatowej nr 3901W Nowa Maliszewa – Guty na odcinku o długości 2,6 km wraz z odbudową przepustu na terenie gminy Kosów Lacki. Na realizację tego zadania przyznana została promesa w kwocie 2,1 mln zł.

Jest to już druga tura promes dla Mazowsza. Wcześniej – 4 kwietnia br. – wiceminister Jarosław Zieliński wręczył promesy 14 samorządowcom na kwotę ponad 24,5 mln zł. Oznacza to, że w sumie samorządy z województwa mazowieckiego otrzymały w tym roku promesy na prawie 37,4 mln zł.

Przyznając środki dla samorządów MSWiA ściśle współpracuje z wojewodami, którzy jako przedstawiciele rządu w terenie, mają wiedzę o tym, która gmina najbardziej ucierpiała i jakiego wsparcia potrzebuje.

  • Wiceminister Jarosław Zieliński przemawia przed wręczeniem promes.
    Kolejne promesy dla samorządów z Mazowsza fot. A. Mitura / MSWiA
  • Jarosław Zieliński wręczający promesę przedstawicielce jednego z mazowieckich samorządów.
    Kolejne promesy dla samorządów z Mazowsza fot. A. Mitura / MSWiA
  • Wiceminister Zieliński podczas wręczania promes.
    Kolejne promesy dla samorządów z Mazowsza fot. A. Mitura / MSWiA

Mapa serwisu