Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 27.04.2018

Wiceminister Paweł Szefernaker na IV Europejskim Kongresie Samorządów

Minister Paweł Szefernaker przemawia podczas kongresu.

W czwartek sekretarz stanu w MSWiA Paweł Szefernaker wziął udział w odbywającym się w Krakowie w dniach 26-27 kwietnia br. IV Europejskim Kongresie Samorządów, gdzie spotkali się przedstawiciele rządu oraz samorządowcy, politycy, działacze sektora pozarządowego, eksperci i przedsiębiorcy z Polski oraz z zagranicy.

Kongres to kolejne obok Forum Ekonomicznego w Krynicy wydarzenie organizowane przez Instytut Studiów Wschodnich. Jest on okazją do wymiany myśli i doświadczeń dotyczących współczesnych wyzwań, jakie stoją przed regionami i samorządami. „Samorząd strategią dla przyszłości” – to hasło przewodnie tegorocznego Kongresu. Poruszane przez blisko 2000 uczestników tematy koncentrują się wokół wielostronnej i bezpośredniej współpracy regionów i miast europejskich w sferach społecznych i ekonomicznych. Rozmowy dotyczą gospodarki, finansów, innowacji i polityki.

Wieczorem wiceminister Paweł Szefernaker był obecny na uroczystej gali wręczenia nagród „Gospodarny Samorząd”. W swoim wystąpieniu podkreślił, że w tym roku przypada 25-lecie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, co jest dobrym czasem na zwiększenie efektywności współpracy obu sektorów. Docenił także udział samorządów w realizacji wielu rządowych programów. W czasie gali wiceminister wręczył również nagrodę dla najlepszego powiatu, którą odebrał Maksym Gołoś, starosta powiatu pruszkowskiego.

Mapa serwisu