Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 19.05.2018

1412 osób na Nocy ze służbami MSWiA

Strażacki pneumatyczny tor przeszkód, skoki na poduchę, policyjne radiowozy i motocykle, sprzęt pirotechniczny czy limuzyny SOP – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na zwiedzających podczas Nocy ze służbami MSWiA. Ministerstwo odwiedziło ponad 1,4 tys. osób.

Noc Muzeów odbyła się w MSWiA po raz siódmy. W tym roku to wyjątkowe wydarzenie odbywało się pod hasłem „Noc ze służbami MSWiA”. Można było nie tylko obejrzeć sprzęt i poznać funkcjonariuszy, ale też przetestować swoją sprawność.

Zwiedzający mogli m.in. wsiąść do policyjnych radiowozów, obejrzeć sprzęt pirotechników, zobaczyć limuzyny SOP czy spróbować swoich sił na strażackim torze przeszkód. Najmłodsi przetestowali strażackie dmuchańce oraz bawili się ze strażakami układając wieżę ze skrzynek oraz skacząc na poduchę. – Mój czteroletni syn Antek aż pięć razy skakał na poduchę. Bardzo podobał mu się też specjalny namiot dymny strażaków. Dla mnie najciekawsze były limuzyny SOP i sprzęt pirotechników m.in. specjalny kombinezon – powiedział Pan Marcin z Warszawy.

Inne atrakcje, z których przez kilka godzin mogli korzystać zwiedzający to m.in. punkt, na którym można było pobrać odbitki swoich linii papilarnych, ambulans pogotowia ruchu drogowego – APRD, czy specjalny pojazd pirotechników.

Na Noc ze służbami MSWiA przyjechali operatorzy numerów alarmowych z Katowic, Poznania i Lublina. Uczyli oni zwiedzających, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. 

Olbrzymią atrakcją imprezy były dwa występy Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza. Popularni Podhalańczycy wykonali widowiskowy pokaz musztry paradnej. To co wyróżnia orkiestrę to używanie podczas musztry paradnej tradycyjnych instrumentów ludowych – to m.in. trombity beskidzkie, dudy podhalańskie, czy dzwonki pasterskie. – Najbardziej do gustu przypadła mi muzyka z Janosika. Najpierw oniemiałam z wrażenia, a potem tańczyłam i klaskałam– mówiła wyraźnie wzruszona występem Podhalańczyków Pani Agata z Warszawy.

Podczas Nocy ze służbami MSWiA można również było dowiedzieć się jak wygląda praca strażaka, policjanta, strażnika granicznego czy funkcjonariusza SOP. Służby udzielały również informacji na temat wymagań, jakie trzeba spełnić, aby wstąpić w szeregi poszczególnych formacji.

 

Mapa serwisu