Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 18.06.2018

Zadbajmy o bezpieczne wakacje naszych dzieci

Minister Joachim Brudziński podczas pikniku dla dzieci i młodzieży w Szczecinie na temat bezpieczeństwa w wakacje.

Zagrożenia związane z dopalaczami, alkoholem czy korzystaniem z „dzikich kąpielisk” były głównymi tematami poruszanymi podczas festynu „Bądź bezpieczny na wakacjach”. W spotkaniu z dziećmi i młodzieżą z województwa zachodniopomorskiego wziął udział minister Joachim Brudziński.

- Dziękuję opiekunom i wychowawcom za to, że uwrażliwiają dzieci na niebezpieczeństwa i przypominają jak bezpiecznie wypoczywać. Dzięki swoim nauczycielom na pewno będą wiedziały jak reagować w razie zagrożenia – mówił szef MSWiA. 

Minister Joachim Brudziński zwrócił się także do rodziców z apelem o kształtowanie właściwych zachowań u swoich dzieci i zwracanie ich uwagi na czyhające zagrożenia. Przypomniał o łatwym do zapamiętania numerze alarmowym 112 i życzył dzieciom bezpiecznych wakacji.

W trakcie pikniku dzieci i młodzież poznały zasady bezpiecznego i zdrowego wypoczynku m.in. nad wodą, dowiedziały się, jak udzielić pierwszej pomocy w razie wypadku oraz wezwać odpowiednie służby korzystając z numeru 112. Mogły obejrzeć wóz strażacki, radiowóz ITD i zwiedzić Centrum Powiadamiania Ratunkowego. To szczególnie tej grupy dotyczą także zagrożenia płynące ze spożywania alkoholu, dopalaczy i narkotyków. O tym, jakie skutki wywołują używki, uczniowie mogli przekonać się zakładając narkogogle i alkogogle, symulujące m.in. dezorientację, zaburzenie percepcji, zawroty głowy oraz spowolnienie czasu reakcji.  

Organizatorami wydarzenia byli Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, Centrum Powiadamiania Ratunkowego, oddział Ratownictwa Medycznego Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego), Wojewódzka Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna, Kuratorium Oświaty, Komenda Wojewódzka Policji, Państwowa Straż Pożarna, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego, a także Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

  • Minister Joachim Brudziński przemawiający do mikrofonu podczas spotkania z dziećmi.
    Zadbajmy o bezpieczne wakacje naszych dzieci fot. Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie
  • Minister Joachim Brudziński oglądający pokaz pierwszej pomocy.
    Zadbajmy o bezpieczne wakacje naszych dzieci fot. Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie
  • Minister Joachim Brudziński przybijający "piątkę" z chłopcem.
    Zadbajmy o bezpieczne wakacje naszych dzieci fot. Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie

Mapa serwisu