Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 19.07.2018

Spotkanie wiceministra Jarosława Zielińskiego z laureatami konkursu „Policjant, który mi pomógł”

zdjęcie grupowe Wiceministra z laureatami konkursu "Policjant, który mi pomógł".

- Dziękuję za wyjątkowy profesjonalizm i empatyczną postawę oraz umiejętne udzielanie pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie – powiedział Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, podczas spotkania z laureatami konkursu „Policjant, który mi pomógł”.

Organizatorem tej inicjatywy jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" przy współpracy Biura Prewencji KGP. Jest to już jedenasta edycja konkursu, którego istotą jest wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i zaangażowanych w pomoc osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. XI edycja konkursu objęta jest honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.

Konkurs trwa nieprzerwanie od 2008 roku. Od tego czasu odbyło się już dziesięć jego edycji, podczas których wyłoniono 50 laureatów zasługujących – w ocenie społeczeństwa - na szczególne wyróżnienie. Byli to funkcjonariusze reprezentujący zarówno służbę prewencyjną, jak i kryminalną.

Zgłoszenia policjanta do konkursu może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja. Natomiast laureatów konkursu (5 osób) wybiera Kapituła, w skład której wchodzą pracownicy Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, laureaci ostatnich trzech edycji konkursu i przedstawiciel Biura Prewencji KGP.

Tegoroczni laureaci to:

 1. asp. Radosław Antoszczuk – st. dzielnicowy Posterunku Policji w Dziadkowicach Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach
 2. mł. asp. Marta Hałas – dzielnicowy  Komisariatu Policji I w Sosnowcu
 3. mł. asp. Sławomir Wysocki – dzielnicowy Komendy Miejskiej Policji w Tychach
 4. sierż. szt. Agnieszka Graca – dzielnicowy Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu
 5. sierż. szt. Artur Fraszka – dzielnicowy Komisariatu Policji w Konstantynowie Łódzkim Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach.

 

 • Wiceminister Jarosław Zieliński przemawia na spotkaniu z laureatami konkursu "Policjant, który mi pomógł".
  Spotkanie wiceministra Jarosława Zielińskiego z laureatami konkursu „Policjant, który mi pomógł” fot. A. Mitura / MSWiA
 • Wiceminister Jarosław Zieliński wręcza nagrody policjantom.
  Spotkanie wiceministra Jarosława Zielińskiego z laureatami konkursu „Policjant, który mi pomógł” fot. A. Mitura / MSWiA
 • Wiceminister Jarosław Zieliński gratuluje laureatom konkursu.
  Spotkanie wiceministra Jarosława Zielińskiego z laureatami konkursu „Policjant, który mi pomógł” fot. A. Mitura / MSWiA

Mapa serwisu