Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 05.11.2018

Nowa inwestycja w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej

Wiceminister Jarosław Zieliński podpisujący się na akcie erekcyjnym.

– Realizujemy tę inwestycję, ponieważ bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych wartości. Nie ma wątpliwości, że musimy o nie dbać – powiedział wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński podczas uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę stacji obsługi pojazdów dla Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku.

Nowy budynek będzie wykorzystywany przez podlaskich funkcjonariuszy do obsługi i konserwacji pojazdów służbowych. Podlaski Oddział SG dysponuje niemal 390 pojazdami, a dzięki zakupom, między innymi z Programu Modernizacji Służb Mundurowych, w niedługim czasie będzie ich więcej. Dzięki nowej stacji obsługi podlaska Straż Graniczna będzie mogła jeszcze efektywniej dbać o stan techniczny samochodów służbowych. – Samodzielna stacja obsługi pojazdów daje niezależność Straży Granicznej, umożliwi obsługę techniczną własnych pojazdów. Niebawem ponad 40 nowych pojazdów trafi do SG – dodał wiceminister Jarosław Zieliński

Budowana stacja obsługi pojazdów będzie kosztować 14,2 mln zł i zostanie sfinansowana z Programu Modernizacji. Do Podlaskiego Oddziału SG trafi z niego łącznie niemal 66 mln zł. W latach 2017-2020 zrealizowanych zostanie tu łącznie 10 inwestycji. Kolejną, po stacji obsługi, inwestycją jest trwająca kompleksowa przebudowa budynku SG w Białymstoku. Koszt to ponad 23 mln zł. Niemal 13 mln zł będzie kosztowała budowa placówki SG w Krynkach.

W ramach opracowanego w MSWiA Programu Modernizacji Służb Mundurowych, Straż Graniczna w latach 2017-2020 otrzyma prawie 1,27 mld zł, w tym niemal 841 mln zł na nowoczesny sprzęt, inwestycje budowlane i wyposażenie. Duża część środków z modernizacji przeznaczona jest na podwyższenie uposażeń dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych SG. – Z Programu Modernizacji przeznaczamy znaczącą kwotę ok. 300 mln zł na inwestycje budowlane w Straży Granicznej, z których realizowanych jest ponad 90 projektów – uzupełnił wiceminister Jarosław Zieliński.

W ramach realizacji Programu Modernizacji kupowany jest też nowy sprzęt, taki jak samochody, wyposażenie indywidualne i środki łączności. W ostatnich dniach Straż Graniczna podpisała umowę na dostawę śmigłowca Airbus Helicopters typu H135. Koszt to 46,5 mln zł.

– Komendantowi Podlaskiego Oddziału SG i wszystkim funkcjonariuszom gratuluję nowego budynku, zapewniającego lepsze warunki służby. Jestem przekonany, że niedługo spotkamy się na jego uroczystym otwarciu – podsumował wiceszef MSWiA.

Mapa serwisu