Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 28.04.2010

Szef MSWiA na czele komisji badającej katastrofę smoleńską

Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji, stanął na czele komisji badającej przyczyny katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. O powołaniu szefa MSWiA na to stanowisko poinformował 28 kwietnia br. premier Donald Tusk podczas konferencji dotyczącej działań instytucji państwowych po tragedii smoleńskiej.

Przedmiotem badania komisji są okoliczności i przyczyny katastrofy prezydenckiego TU-154. Efektem pracy komisji ma być raport końcowy, który przedstawi okoliczności wypadku, jak i zaproponuje zmiany w procedurach, tak aby w przyszłości uniknąć podobnej katastrofy. Raport końcowy polskiej komisji nie wskaże odpowiedzialnych ani winnych katastrofy.

Jak argumentował premier Donald Tusk powołanie ministra Jerzego Millera wiąże się z faktem, by komisją kierował cywil, gdyż przedmiotem badań są procedury, zachowania i fakty związane z wojskiem w kontekście katastrofy smoleńskiej.

Jerzy Miller zastąpił na stanowisku poprzedniego szefa komisji - Edmunda Klicha.

W trakcie konferencji, premier Donald Tusk przedstawił także działania instytucji państwowych po katastrofie w Smoleńsku. Zdaniem premiera służby państwowe dobrze zdały egzamin po 10 kwietnia br.

Mapa serwisu